Özel Güvenlik Şirketleri Risk Analizi

Özel Güvenlik Şirketleri Risk Analizi

Güvenlik riski Analizi Nedir?

Güvenlik riski analizi, halihazırda bulunan şirketler veya yapılacak etkinliklerdeki temel güvenlik kontrollerini analiz etmek, değerlendirmek ve gerekli çıkarımları yapıp, kişi isteğine bağlı olarak uygulamaya sokmaktır. Böylece güvenlik kusurları ve açıklarını en aza indirmek hedeflenir.

Bir risk analizi yapabilmek için, tehdit oluşturabilecek kişiler veya durumun bakış açısından düşünmek ve bu duruma göre çıkarımlar yapmak gerekir Böylece her bir güvenlik açığı daha kolaylıkla farkedilir ve onarılır.. Bu nedenle, bir değerlendirme yapmak, bir kuruluşun risk yönetimi sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Bir Güvenlik Riski Değerlendirmesi Süreci Nasıl Çalışır?

Altay Güvenlik olarak süreci genel olarak 4 ana başlık altında inceleriz.

  • Riski Belirleme
  • Riskin Değerlendirilmesi
  • Riskin tehdit değerinin en aza indirilmesi (azaltma)
  • Riski Tamamen Önleme

Daha önce bahsettiğimiz gibi Altay güvenlik olarak, tecrübemizin de yardımıyla, tehlike yaratacak tarafmışız gibi düşünerek güvenlik açıklarını belirlemeye odaklanırız. Bu süreçte teknolojiden de faydalanarak kapsamlı bir araştırma yaparız.

Sonrasında her bir riskin tehdit değerini, oluşturduğu risk açısından değerlendirmeye alırız. Bu değerlendirme sonucunda, tehditin ortadan kalkaması için gerekecek önlemleri belirler, gerekli zamanı ve kaynakları konuşuruz. Sonrasında izlenecek yol için bir plan çizeriz.

Risk tamamen önlenmeden önce riskin azaltılmasını sağlamak için tüm personelleri, çalışanları konu hakkında bilgilendiririz. Böylece riskin en aza inmesini sağlarız.

Son olarak oluşturduğumuz plana uygun olarak, gerekli kaynakları da temin ederek riski tamamen ortadan kaldırmaya odaklanırız.

Güvenlik riski değerlendirmesinin tek seferlik bir güvenlik projesi olmadığını anlamak önemlidir. Aksine, en az iki yılda bir gerçekleştirilmesi gereken sürekli bir faaliyettir. Sürekli değerlendirme, bir kuruluşa maruz kaldığı tehdit ve risklerin güncel bir anlık görüntüsünü sağlar.

Özel Güvenlik Risk Analizimiz Ne Faydalar Sağlar?

Güvenlik açıklarını belirlemenize yardımcı olur. Güvenlik risk analizimiz ile, güvenlik tedbirlerinizin hangi kısımlarının zayıf olduğunu, sisteminizin hangi kısımlarının saldırganlar tarafından hedef alınabileceğini veya kuruluşunuz için güvenlik tehditlerinin neler olduğunu görebilirsiniz. Sonuç olarak, bu tür güvenlik açıklarını çözebilir ve kuruluşunuzun güvenlik duruşunu iyileştirebilirsiniz.

Güvenlik kontrollerinizi gözden geçirmenizi sağlar. Güvenlik riski değerlendirmesi yardımıyla, güvenlik kontrollerinizin ne kadar verimli olduğunu ve bunları nasıl yükseltebileceğinizi görebilirsiniz. Ayrıca güvenlik kontrollerinizin etkinliğini artırmak için önleyici tedbirler alabilirsiniz.

Kuruluşunuzun güvenlikle ilgili uyumlulukları karşılayıp karşılamadığını görmenizi sağlar. Hükümetler ve uluslararası kuruluşlar tarafından gerekli görülen çok sayıda özellik vardır. Kuruluşunuz buna uymazsa, çok büyük ücretler ödemekle veya diğer istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Güvenlik riski değerlendirmesinin yardımıyla, kuruluşunuzun ilgili uyumluluk gereksinimlerini çok geç olmadan karşılayıp karşılamadığını görebilirsiniz.

Dünyanın sayılı güvenlik şirketlerinden Altay Güvenlik sayesinde en iyi güvenlik risk analizine ulaşabileceğinizin garantisini de veriyoruz.

Tüm güvenlik hizmeti verdiğimiz firmalara, ücretsiz güvenlik risk analizi ve ücretsiz güvenlik danışmanlık hizmeti veriyoruz. Hizmeti verecek personellerimiz eğitimli konusunda uzman kişilerdir. Detaylı bilgi ve danışma için 0 532 510 15 49 numaralı Operasyon hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.