«

Paralı Asker Hizmeti

Paralı Asker Hizmeti

Paralı Askerler Uzun Süredir Ortalıkta

Paralı askerler dünyanın en eski ikinci mesleğidir. Neredeyse tarihte bulunmuş her büyük imparatorluk bunlardan yararlandı, ancak tarihte ilk kaydedilen örnek, Sümer Krallığının komutasındaki orduya hizmet eden paralı askerlerdi, ki bu milattan önce 2000’li yıllara dayanmaktadır, paralı askerlik mesleğinin ne kadar eski olduğu buradan anlaşılabilir.

Günümüzün uluslararası barışı koruma operasyonlarında, özel askeri şirketler normal ordularla eşit konumdadır. Dahası, Amerikalı uzmanların sonuçlarına göre, bu tür askeri şirketler gelecekte silahlı yerel çatışmalarda ve savaşlarda giderek daha önemli bir rol oynayacak.

Paralı Asker Hizmeti

 

Kiralık silahlar, sık sık atıfta bulunulduğu üzere, bir ordunun felsefesi tarafından kontrol edilmez veya vatanseverlik gelenekleri tarafından yönlendirilmez, bunun yerine iyi bir ekonomiyle beslenir. Onları korkulur yapan şey budur. Tamamen profesyonel ve soğukkanlı bir yaklaşıma sahip olmaları onları vazgeçilmez kılar. Gereken kaynaklar sağlandığı sürece paralı askerler sizin için istediğiniz yerde bulunacaktır.

Paralı askerlerin sayısı dünyada günden güne artmaktadır.

Sean McFate, The Modern Mercenary adlı kitabında, 2008’den 2010’a kadar paralı asker sayısının 67.000 (yüzde 41) arttığını söyledi. Paralı asker hizmeti 17. yüzyılda bir durgunluk yaşadı, ancak dünya çapında oluşan soğuk savaş döneminden sonra, özel orduları organize eden, hazırlayan ve eğiten şirketlerin yeniden dirilişine tanık oldu.

özel askeri şirketler Türkiye

Paralı Asker Hizmetinin Dünya Üzerinde Önemi

Savaşın değişen doğası ve ekonominin artan özelleşmesi, paralı askerlik mesleğinin ilerlemesine yardımcı oldu.

Türkiye’de sıcak yaklaşılmayan ve hatta meslek olarak görülmeyen bu iş, Amerika ve daha çok bir ülkede bir meslek olarak kabul görülmekte, birçok şirket tarafından başarıyla yürütülmektedir. Bu şirketlerin en ileri gelenleri;

  • ACADEMI
  • Altay Security Turkey
  • G4S
  • FDG Corp.
  • DynCorp
  • MRPI
  • Aegis Defence Service
  • Erinys International
  • Northbridge Services Group

A private security contractor (L) and soldiers look at a destroyed vehicle after an attack near the Iraqi city of Najaf May 18, 2006. Witnesses said a roadside bomb exploded near a convoy of vehicles commonly used by private security firms, killing one Iraqi policeman. REUTERS/Ali Abu Shish - RTR1DHVM

Bu ve bunun gibi bir çok şirket dünya üzerinde paralı asker hizmetinin öncüsü olarak yollarına başarıyla devam etmektedirler.

Altay Güvenlik olarak dünyanın pek çok yerinde paralı asker hizmeti sağlayabiliriz. Güvenlik sektörünün her yönünde iş yapmakta olan şirketimiz, paralı asker hizmeti konusunda da güvenilir bir adres olmaya devam etmektedir. Merak ettiğiniz tüm sorular, ücret ve hizmet süresi gibi durumlar hakkında konuşmak ve bilgi alışverişinde bulunmak için bize ulaşabilirsiniz.